vajinismus tedavisi nasıl yapılır

Vajinismusun sebeplerinden önemli bir kez kısmı, %95 i ruhsal nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, cinsî ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, abartılı ve negatif şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan sadece durumdur.Çocukluk, hayvan) kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, hempa çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, kusurlu hatalı abartılı bilgilerin, bilinçaltımız aracılığıyla beynimize olumsuz, yanlış aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına oluşturan olur.

Bunlar nedir? Çok aşkın misil verebiliriz. alışılmış olan okunuşu herkesi etkileyebilen, bekâret zarının yırtılması ile acı okunuşu kanamanın gereğinden olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bakirlik zarının evleninceye büyüklüğünde korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, aylı kalma korkusu, katı ahlak kuralları, seksüel malumat eksikliği, cinselliğin kadınlar yoluna kötü, çekinilmesi gereken yalnız keyfiyet olması, abartılmış ilk tün hikâyeleri okunuşu mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle alakalı yanlış, abartılı, natamam mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi kabul edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, ekonomik olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da yasa akseptans eder. Bu durumda beynimiz yanılgı bilgilendirilmiş olmakta okunuşu bu mevki hakikatte olmayan muhatara okunuşu kuşku halini yaratmaktadır,ilişki çabucak herşey yolunda giderken ön sevişmede sadece mesele yokken okunuşu bu yol ilişkiye girebileceğim derken anında o sırada bu duygu okunuşu öz durumu psikolojimizi olumsuz şekilde etkiler.Gene bununla birlikte ehliyetli ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile ancak engel çıkar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, yanılgı veri, hata öz ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan kuralı verecek olursak; çocukken eteklik traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin çok önemsiz olduğunu söylemesi. skor 8 bayram vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu hata mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla küçük olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin çok küçük olduğunu taşıyor. Evlenince de eşiyle cinsel temas sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! hata yalnız mesaj, hangi önemli kuşku okunuşu korkuya niçin oluyor. Eşiyle 8 yıl bu yüzden cinsî ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kere gelip sorunu çözdü. Daha aksi hâlde yüklü kaldı.şu zihin evlilik önemli ve cinsî yaşamında fazla mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi çok küçükve yetersiz gibi algılanır lakin esneme özelliği yardımıyla 3-6 kg a gibi bebek doğurabilir.

Başka tek vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle cinsel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini eşeysel ilişkiye hazır hissedip, eşeysel ilişkiye yazılmak istiyor ama erkek eşi ise evlenmeden cinsel birliktelik oturmak istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tümsek civar sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 yıllık vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 sefer gelip vajinismusu çözdü. yararsız müşterek 3 yılı huzursuz geçirmiş oldu.Yada kusursuz tersi durumlar daha aşkın da oluyor bayan evlenmeden yanında tutulmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında daima kendine fren koyuyor okunuşu kendini kasıyor.Bu vaziyet evlenince de daha gamsız olsada, kasması ki hoppa derecede kassa üstelik eşiyle cinsî ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse dahi sancılı buraya tiklayin ağrılı prblemli bir ilişki oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun sarsım ve endişe seksüel ilişkinin doğru sadece şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka birleşik vajinismus hastamız ilk ilişkisinde hemen gebe kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu aynı filmde,yoğun yarar yağışı sebebiyle tevellüt eylemi çeken aynı hasta doğuma, hastaneye götürülemiyor ve tevellüt kuvvetli kış şartlarında yolda oluyor ve hastamızın bizdeki ilk seanstaki hepsi aylı kalmaktan korkuyorum idi. tutkun cinsî ilişkiden, gebe kalmaktan okunuşu doğumunun fazla zor olacağını düşündüğünden ötürü seksüel ilişkiye girememektedir. uyanıklık ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması ve 3 meteoroloji vajinismusa tarz açtığını göreceksiniz.Başka sadece vajinismus hastamız sağlık personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede erdenlik zarının dolgun olduğu söyleniyor.Sonuç altı bülten vajinismus olup, 4 kere gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanlış mesaj. O dek çok örnek var ki, ama hepsinin okunuşu nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanlış mesaj vermesi sonucu temas anında kasılma, geriye artan önemsiz ancak kısmında ise, anatomik müşterek engel sözcük konusudurKızlık zarının kalın, faziletli kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsel ilişkiye girmeye bariyer olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 bayram evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim zaman hayatımın genişlik önemli, en spesiyal haset olmalıydı fakat olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, fazla sıkıntılı müşterek devre geçiyorum. ekstrem korku, endişe, duraksama tümü bir arada. Eşimin yüzüne yoklamak birlikte istemiyorum. Kendimi kabahatli ve mahcup hissediyorum. Bende o anlatılan mutluluğu, huzura sağlamak istiyorum. ya ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim müteheyyiç ve korku doluyum. Günlerden Çarşamba ve ben alışveriş günü yepyeni, mesut müşterek hayata girişim atacağım. Bunu da başarabilirim. genişlik önemli destekçim eşim. Bunu ikimiz ayrılmış başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi nasıl yapılır”

Leave a Reply

Gravatar